Ventspils nafta termināls
 
 

„„Venspils nafta” termināls” darbiniekus ēnoja 5 ēnas

Atpakaļ

„„Venspils nafta” termināls” darbiniekus ēnoja 5 ēnas

2015. gada 11. februārī / Ziņas

 „„Venspils nafta” termināls” (VNT), kas ir viens no lielākajiem un tehnoloģiski modernākajiem naftas un naftas produktu pārkraušanas uzņēmums Baltijā, Ēnu dienā uzņēma piecus skolēnus no Ventspils un tuvākās apkārtnes. Četri skolēni bija no Ventspils un Ugāles, pa diviem skolēniem no katras pilsētas, un viens skolēns no Druvas. Skolēni ēnoja ““Venspils nafta” termināls” ģenerāldirektoru Larsu Panclafu, tehnoloģisko direktoru Vilni Riekstiņu un pārkraušanas ceha priekšnieku Aleksandru Gusevu.

Dienas laikā skolēniem bija iespēja piedalīties elektroniskā instruktāžā par darba drošības noteikumu ievērošanu uzņēmumā, iepazīt VNT teritoriju un kopā ar vadītājiem piedalīties dažādās uzņēmuma ikdienas sapulcēs.

“Ņemot vērā, ka uzņēmumam „„Ventspils nafta” termināls” jautājums par jaunu nozares profesionāļu piesaisti ir svarīgs, tika izmantota iespēja piedalīties Ēnu dienā, lai varētu nepastarpināti pastāstīt un paskaidrot jauniešiem, ar ko nodarbojas uzņēmums. Ceru, ka tas palīdzēs skolēniem saprast dažādu profesiju specifiku, tā viņiem būs vieglāk izvēlēties savu nākotnes darbības jomu. Tāpat uzskatu, ka ne tikai mums, bet arī vecākiem būtu vairāk jāstāsta saviem bērniem, ar ko viņi nodarbojas, pavadot lielāko dienas daļu darbā. Mums, piemēram, viena no ēnām bija mūsu darbinieka bērns. Es ceru, ka skolēni pēc kopā pavadītās dienas redz, ka uzņēmumu veido ne tikai tā sienas un fiziskā darba vide, bet arī cilvēki, kas katru dienu dara savu darbu pēc labākās sirdsapziņas,” norāda „„Ventspils nafta” termināls” ģenerāldirektors Larss Panclafs un uzsver, ka dalība Ēnu dienā palīdz iemācīties izskaidrot sarežģītas lietas pietiekami vienkāršos vārdos.

“Es izvēlējos VNT, jo vēlējos vairāk uzzināt par uzņēmuma darbību. Mani interesē, kā notiek pārkraušanas procesi, tāpēc spilgtākais mirklis Ēnu dienas pieredzē bija pastaiga pa termināla teritoriju, kas ir ļoti plaša un ikdienā tai ir ierobežotas pieejamība,” stāsta Roberts Kukainis no Ventspils vidusskolas 11. klases, kurš ēnoja „„Venspils nafta” termināls” ģenerāldirektoru Larsu Panclafu. Roberts arī uzsver, ka vēlētos strādāt šajā nozarē, jo patika, ka darbs uzņēmumā notiek dinamiskā un attīstītā vidē.

Savukārt Samanta Vēza no Druvas vidusskolas 10. klases, stāstot par saviem iespaidiem, min: “VNT ir plaukstošs uzņēmums ne vien Latvijā, bet arī globālā mērogā. Piesakoties Ēnu dienā VNT,  es biju ieinteresēta saprast termināla darbības principus un uzdevumus, kurus veic darbinieki. Mani iepriecināja tas, ka drošībai tiek piešķirta pastiprināta uzmanība. Vēl, piedaloties uzņēmumu sapulcēs, apjautu, cik lielu lomu spēlē valodu apguve. Sanāksmēs darbinieki runāja vienlaicīgi trīs valodās. Tāpat biju patīkami pārsteigta, cik nopietni katrs darbinieks pieiet saviem pienākumiem. Darbs tādā uzņēmumā kā VNT noteikti prasa lielu atbildību, prasmi pastāvēt par savu viedokli un  iemaņas prezentēt sevi”.

Par „„Ventspils nafta” termināls”

VNT nodrošina tranzīta pakalpojumus - naftas un naftas produktu pieņemšanu no cauruļvadiem, dzelzceļa vagonu cisternām un no tankkuģiem, to uzglabāšanu un pārkraušanu. VNT ir tehnoloģiski modernākais un lielākais naftas un naftas produktu pārkraušanas uzņēmums Baltijā ar kopējo rezervuāru parka ietilpību 1,2 miljoni kubikmetru.

51% VNT pieder AS “Ventspils nafta” (NASDAQ OMX RIGA: VNF1R), kas ir viena no lielākajām uzņēmumu grupām Latvijā. AS “Ventspils nafta” ir koncerna mātes sabiedrība, kas pārvalda ieguldījumus grupas uzņēmumos, veicinot koncerna kopējās vērtības un katra atsevišķā uzņēmuma vērtības pieaugumu.

 

Papildu informācija:

Elīna Dobulāne, komunikācijas konsultante

AS "Ventspils nafta"

Tālrunis: +371 25959447

E-pasts: elina.dobulane@vnafta.lv

 

www.vnafta.lv