Ventspils nafta termināls
 
 

VNT 2011. gadā pārkrāvis par 26% vairāk kravu nekā 2010.gadā

Atpakaļ

VNT 2011. gadā pārkrāvis par 26% vairāk kravu nekā 2010.gadā

2012. gada 16. janvārī / Ziņas

Pagājušajā gadā koncerna "Ventspils nafta" meitasuzņēmumā "Ventspils nafta termināls" (VNT) ievērojami pieaudzis pārkrauto naftas produktu apjoms. 2011.gadā termināls pārkrāvis 11,37 miljonus tonnu kravu, kas ir par 26% vairāk nekā 2010.gadā, kad tika pārkrauti 9 miljoni tonnu kravas. Lielāko pārkraušanas apjomu – apmēram 85% veido dīzeļdegviela.

"2011.gads ir bijis uzņēmumam veiksmīgs – mūsu pārkraušanas apjoms ir pieaudzis un uzrāda daudzsološu stabilas izaugsmes tendenci. Neskatoties uz to, ka pasaules ekonomikā situācija nav pozitīva un pieprasījums pēc naftas produktiem ir visai svārstīgs, mēs esam pratuši nodrošināt efektīvu, drošu un veiksmīgu termināla darbību. Termināls strādā 24 stundas 7 dienas nedēļā, lai nodrošinātu visu procesu nepārtrauktību” skaidro VNT ģenerāldirektors Larss Panclafs (Lars Pantzlaff). 

Panclafs arī atzīst, ka ir grūti prognozēt, kāda būs degvielas tirgus attīstība 2012.gadā – to ietekmēs gan pasaules ekonomiskā situācija, gan politiskie notikumi. Viņš skaidro: „Tikko bija ļoti labi redzams, ka notikumi Irānā radīja naftas cenas kāpumu pasaulē. Savukārt naftas cenas un pasaules ekonomiskā situācija, kas ietekmē pieprasījumu pēc naftas produktiem, nosaka naftas produktu plūsmu pasaulē, tajā skaitā arī mūsu termināla darbību. Mēs darbojamies ļoti starptautiskā biznesā un mums ir jārēķinās, ka mūsu darbību ietekmē notikumi aiz Latvijas robežām.”

Par „Ventspils nafta termināls”

VNT nodrošina tranzīta pakalpojumus - naftas un naftas produktu pieņemšanu no cauruļvadiem, dzelzceļa vagonu cisternām un no tankkuģiem, to uzglabāšanu un pārkraušanu. VNT ir tehnoloģiski modernākais un lielākais naftas un naftas produktu pārkraušanas uzņēmums Baltijā ar kopējo rezervuāru parka ietilpību 1,2 miljoni kubikmetru.

51% VNT pieder AS „Ventspils nafta” (NASDAQ OMX RIGA: VNF1R), kas ir viena no lielākajām uzņēmumu grupām Latvijā un darbojas tranzītbiznesa jomā. AS „Ventspils nafta” ir koncerna mātes sabiedrība, kas pārvalda  ieguldījumus grupas uzņēmumos, veicinot koncerna kopējās vērtības un katra atsevišķā uzņēmuma vērtības pieaugumu.