Ventspils nafta termināls
 
 

Par 2. decembra publiskajiem paziņojumiem par smakām Ventspilī

Atpakaļ

Par 2. decembra publiskajiem paziņojumiem par smakām Ventspilī

2016. gada 2. decembrī / Ziņas

SIA ““Ventspils nafta” termināls” (VNT), atsaucoties uz  informāciju, kura ir publicēta š.g. 2. decembrī pašvaldības oficiālajā mājaslapā www.ventspils.lv un www.ventasbalss.lv par naftas produktu smaku izplatīšanu Ventspilī, kategoriski noliedz savu saistību ar smaku izplatību un uzsver, ka minētajā periodā – 2016. gada 1. decembrī – Ventspils ostā pārkraušanas darbību veica vairāki ostas operatori.

Pēc sūdzību saņemšanas no Ventspils reģionālās vides pārvaldes VNT veica attiecīgas izmaiņas savā darbībā un uzsāka gadījuma pārbaudi saskaņā ar izstrādātu procedūru – samazināja kraušanas ātrumu, veica esošās situācijas pārbaudi un uzraudzību pilsētā. VNT speciālisti klātienē apsekoja sūdzību vietas un objektīvi secināja, ka identificētas smakas nav saistītas ar VNT darbību.

Ņemot vērā, ka sūdzības reģistrēja Vides dienesta inspektors, kurš  minētajā laika posmā dežurēja Tukumā, VNT apšauba, ka tika pārbaudīta patiesā situācija saistībā ar smaku avotu un to raksturu. 

Ņemot vērā iepriekš minēto, VNT aicina plašsaziņas līdzekļus un atbildīgas iestādes atturēties no pieņēmumiem un secinājumus izdarīt, balstoties uz pamatotiem un pārbaudītiem datiem, it īpaši, kad ostā notiek vairākas paralēlas darbības.

VNT joprojām ir gatavi  risināt šo jautājumu un veicināt vides standartu paaugstināšanu Ventspilī, tāpēc uzņēmums pieliek pūles, lai uzstādītu un izmantotu savā darbībā pastāvīgu tvaiku savākšanas