Ventspils nafta termināls
 
 

Pieaudzis VNT pārkrautais apjoms 2012.gadā

Atpakaļ

Pieaudzis VNT pārkrautais apjoms 2012.gadā

2013. gada 7. janvārī / Ziņas

Ventspils nafta termināls (VNT), AS “Ventspils nafta” meitas uzņēmums, 2012.gadā pārkrāvis 12,02 miljonus tonnu naftas un naftas produktu, kas ir par 6% vairāk nekā 2011.gadā, kad tika pārkrauti 11,37 miljoni tonnu. 2012.gadā pārkrautais naftas produktu apjoms ir lielākais pēdējo piecu gadu laikā.

VNT ģenerāldirektors Lars Panclafs uzsver: “Iepriekšējais gads uzņēmumam pārkrauto apjomu ziņā ir bijis sekmīgs. Pārkrauto kravu apjoms gan ir tikai viens no indikatoriem, kas liecina par uzņēmuma darba rezultātiem. Tikpat svarīgi ir arī nodrošināt uzņēmuma darbības efektivitāti. Protams, šāds stabils un pastāvīgs pārkrauto apjomu pieaugums ir labs rezultāts, it īpaši globālās ekonomiskās nenoteiktības kontekstā. Mēs esam ļoti apmierināti, ka joprojām esam Latvijā svarīgas loģistikas ķēdes sastāvdaļa, kas tiešā un netiešā veidā veicina uzņēmējdarbības attīstību un bezdarba samazināšanos, palielina nomaksāto nodokļu apjomu, kā arī uzlabo ostu darbības rādītājus.”

Panclafs skaidro, ka turpmākā naftas produktu un degvielas tirgus attīstība 2013.gadā būs atkarīga gan no globālās ekonomiskās situācijas, gan arī no starptautiskās un reģionālās politikas procesiem, kas savukārt nozīmē, ka tirgus joprojām paliks salīdzinoši neprognozējams un svārstīgs.

Neskatoties uz šīm neskaidrībām un lai vēl vairāk uzlabotu uzņēmuma infrastruktūru un efektivitāti, VNT aizvadītajā gadā investējis termināļa modernizācijā vairāk nekā sešus miljonus latu, un šīs investīcijas tiks turpinātas arī 2013.gadā.