Ventspils nafta termināls
 
 

Valsts vides dienests izsaka nepamatotas apsūdzības

Atpakaļ

Valsts vides dienests izsaka nepamatotas apsūdzības

2016. gada 6. decembrī / Ziņas

SIA ““Ventspils nafta” termināls” (VNT) saņēma četras oficiālas sūdzības saistībā ar naftas produktu smaku izplatību Ventspilī 3. decembrī, kaut arī minētajā datumā uzņēmums pārkraušanas darbību nav veicis.

Sūdzības reģistrēja Valsts vides dienesta pārstāvji, no kuriem viens atrodas Tukumā un otrs ieņem Ventspils reģionālās vides pārvaldes (VRVP) kontroles daļas vadītājas amatu. 2016.gada 3. decembrī VRVP kontroles daļas vadītāja sajuta stipru naftas produktu smaku un pieprasīja VNT pārstāvja klātbūtni sūdzības vietā – Tirgus laukumā, Ventspilī. Ierodoties un satiekoties ar VRVP kontroles daļas vadītāju, VNT pārstāvis informēja, ka VNT neveic nekādas pārkraušanas darbības un līdz ar to nevar izraisīt pilsētā izplatījušās smakas. Šie fakti liecina par to, ka Valsts vides dienesta ierēdņi nav veikuši nekādu situācijas izmeklēšanu un pārbaudi pirms apsūdzību izvirzīšanas.

VNT uzsver, ka šis gadījums un citi līdzīgi gadījumi pagātnē raisa nopietnas šaubas par Valsts vides dienesta kompetenci, ņemot vērā, ka dienestam savā darbībā jāvadās pēc objektivitātes un pārbaudītiem faktiem. Ventspilī, it īpaši attiecībā uz VNT, šī dienesta amatpersonas balstās uz pieņēmumiem. Turklāt, šādu pieeju izmanto arī vietējie plašsaziņas līdzekļi, publicējot nepatiesus un neobjektīvus ziņojumus.

Šāda rīcība atstāj negatīvu iespaidu un ietekmi ne tikai uz uzņēmuma reputāciju, bet arī par iestāžu darbību un plašsaziņas līdzekļu neatkarību Latvijā. Tas neveicina uzņēmēju uzticības veidošanos un vēlmi investēt Latvijā, kas ir jo īpaši svarīgi esošajos ekonomikas apstākļos.