Ventspils nafta termināls
 
 

„„Ventspils nafta” termināls” darbiniekus ēnoja 7 skolēni

Atpakaļ

„„Ventspils nafta” termināls” darbiniekus ēnoja 7 skolēni

2016. gada 15. februārī / Ziņas

„„Ventspils nafta” termināls” (VNT) Ēnu dienā 2016. gada 10. februārī uzņēma septiņus skolēnus - pieci skolēni bija no Ventspils 6. vidusskolas, viens no Ventspils 1. pamatskolas un viens no Ventspils 1. ģimnāzijas. Skolēni ēnoja VNT ģenerāldirektoru Larsu Panclafu, tehnoloģisko direktoru Vilni Riekstiņu, Ugunsdrošības un glābšanas vadītāju Arvi Kņazu un komunikācijas projektu vadītāju Janīnu Bitenieci.

“Tā kā Latvijā ir aktuāls jautājums par jaunu inženierzinātņu profesionāļu paaudzes veidošanu, lai nodrošinātu uzņēmumu darbaspēka vajadzības nākotnē, arī šogad piedalījāmies Ēnu dienā. Tā bija iespēja praktiski parādīt jauniešiem, ar ko nodarbojas uzņēmums, kādas zināšanas ir nepieciešams izkopt augstskolā, kas viņiem ļaus pieņemt labāko karjeras izvēli. Es ceru, ka skolēni izjuta mūsu darbinieku entuziasmu, un kādu dienu viņi pievienosies mūsu profesionālajai termināļa komandai,” uzsver VNT komunikācijas projektu vadītāja Janīna Biteniece.

Dienas laikā skolēniem bija iespēja iziet video drošības pārbaudi, piedalīties dažādās uzņēmuma ikdienas sapulcēs, praktiskos eksperimentos ar ugunsdzēšanas ierīcēm un turnīra “VNT Kauss 2016” tapšanā.

“Es izvēlējos VNT, jo mani interesē ķīmija un viss, kas ar to saistīts. Gribēju uzzināt vairāk par paša uzņēmuma darbību. Man ļoti patika laipnie darbinieki, modernās ēkas un laboratorijas. Es nākotnē vēlētos strādāt šādā nozarē, jo redzētais mani ieinteresēja. Labprāt strādātu kā dispečere vai darbiniece laboratorijā,” stāsta Paula Denisa Treublute no Ventspils 6. vidusskolas 8.b klases, kura ēnoja tehnoloģisko direktoru Vilni Riekstiņu.

Savukārt Rūta Lasmane no Ventspils 6. vidusskolas, kura ēnoja Ugunsdrošības un glābšanas vadītāju Arvi Kņazu: “Mani interesēja ikdienā redzamo naftas produktu sīkāka apstrāde. Kopumā man bija ļoti interesanti. Visvairāk atmiņā man paliks nodemonstrētie eksperimenti un praktiskā pieeja. Šis amats mani ir ieinteresējis un es vēlētos strādāt šajā nozarē.”