Ventspils nafta termināls
 
 

Ventspils nafta termināls sasniedz 4% pieaugumu pārkraušanas apjomos 2018. gadā

Atpakaļ

Ventspils nafta termināls sasniedz 4% pieaugumu pārkraušanas apjomos 2018. gadā

2019. gada 5. februārī / Ziņas

2018. gadā SIA ““Ventspils nafta” termināls” (VNT) palielināja savus gada pārkraušanas apjomus par 4% salīdzinājumā ar 2017. gada rādītājiem, pārkraujot 7,23 miljonus tonnu un saglabājot līdera pozīcijas Ventspils ostā. Būdams sociāli atbildīgs darba devējs un viens no lielākajiem nodokļu maksātājiem Kurzemē,  pērn VNT ir atbalstījis vairākas organizācijas un virkni sabiedrības attīstības projektu.

Attīstības un investīciju plāna ietvaros 2018. gadā VNT ir sniedzis ievērojamu ieguldījumu vides standartu paaugstināšanai Ventspilī, uzstādot tvaiku savākšanas iekārtu un veiksmīgi izmantojot to kopš 2018. gada 1. jūnija. “VNT ir spējis palielināt kravu plūsmu gan Ventspils ostas gan Latvijas mērogā pateicoties vairāku attīstības projektu realizācijai un veiktajiem procesu uzlabojumiem, kas esošajos sīvās konkurences apstākļos bija vērsti uz uzņēmējdarbības diversificēšanu un izaugsmi,” norāda VNT ģenerāldirektors Larss Panclafs. VNT pūles vainagojās ar rezultātiem – pagājušajā gadā terminālis ir pārkrāvis 7,23 miljonus tonnu naftas produkta, kas ir līdzvērtīgi 70% visu pārkrauto šķidru kravu apjomam Ventspilī jeb 48% visu pārkrauto šķidru kravu apjomam Latvijā.

2018. gadā VNT veiksmīgi sadarbojies ar Ventspils Augstskolu, Rīgas Tehnisko universitāti, Stokholmas Ekonomikas augstskolu Rīgā, Biznesa augstskolu “Turība” un Latvijas Universitāti, vadot lekcijas, organizējot ekskursijas, atbalstot pasākumus un piedaloties karjeras dienās. Prakses ietvaros 25 studenti no Latvijas un ārzemēm ir guvuši reālu pieredzi dinamiskā uzņēmējdarbības vidē. Palīdzību augstākiem sasniegumiem saņēmuši hokeja klubs “Venta 2002”, volejbola klubs “Ventspils”, futbola jauniešu akadēmija “Ventspils Olimpiskā cerība” un Ventspils pilsētas vieglatlēti. Ziemeļkurzemes reģionālajai slimnīcai šogad ir uzdāvināti modernākie mobilie asinsspiediena mērītāji, speciāla procedūru lampa, perfuzori un infuzomats. Vairākām Ventspils skolām un citām organizācijām tika piešķirts bezmaksas autobuss ekskursijām, un finansējums sniegts Ventspils jūras svētkiem un Ventspils pilsētas svētkiem. Ar bērnu namu “Selga” VNT sadarbojas kopš bērnu nama dibināšanas, atbalstot audzēkņu dalību nometnēs, teātra apmeklējumus un starptautiskos ceļojumus. Gadu gaitā VNT ir atbalstījis kultūras pasākumus, gādājis dāvanas svētkos, kā arī nodrošinājis transportu ekskursijām saviem pensionāriem.

Uzņēmuma darbību novērtējušas arī dažādas valsts un nevalstiskās organizācijas Latvijā un ārzemēs. Ilgtspējas indeksā VNT 2018. gadā ceturto reizi ir iekļuvis Platīna kategorijā un saņēmis apbalvojumu “Labākais darba devējs Kurzemē” no personāla atlases uzņēmuma “CV-Online Latvia”. Kā “Ģimenēm draudzīgu komersantu” VNT novērtējusi Labklājības ministrija, savukārt Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija un Eiropas Komisija piešķīrusi balvu ar nosaukumu "Par videi draudzīgu pārvietošanās veidu veicināšanu". Turklāt VNT ir saņēmis Valsts darba inspekcijas balvu “Zelta ķivere” un galveno balvu nominācijā “Novatoriskais terminālis Krievijā un NVS valstīs: nestandarta risinājumi” stratēģiskā konferencē “Vostock Capital UK Oil Terminal 2018”. Ventspils pašvaldība ir apbalvojusi VNT kā lielāko nodokļu maksātāju transporta un uzglabāšanas nozarē un kā lielāko Ventspils pilsētas lielākajiem iedzīvotāju ienākumu nodokļa maksātāju uz 1 nodarbināto.

Papildu informācija:

Janīna Biteniece, komunikācijas projektu vadītāja

SIA ““Ventspils nafta” termināls”

Tālrunis: +371 25482399

E-pasts: jan@vnt.vtti.com