Ventspils nafta termināls
 
 

VNT 2016. gada darbības rezultātu pārskats

Atpakaļ

VNT 2016. gada darbības rezultātu pārskats

2017. gada 10. janvārī / Ziņas

Aizvadītā gada divpadsmit mēnešos SIA ““Ventspils nafta” termināls” (VNT) ostā pārkrāva 7,5 miljonus tonnu naftas produktu. Tāpat VNT kā viens no lielākajiem darba devējiem Kurzemē un nozīmīgs reģiona uzņēmums 2016. gadā ziedojis un atbalstījis vairākus projektus par 310 000 eiro.

“Aizvadītā gada rezultāti ir zemāki par mūsu biznesa prognozēm gada sākumā. 2016. gadā pārkrautos apjomus ietekmēja kravu plūsmas samazinājums no Krievijas puses, kā arī uzņēmuma darbību aizēnoja nestabilā uzņēmējdarbības  vide Latvijā. Tomēr, neskatoties uz izaicinošajiem apstākļiem un pārliecības trūkumu par Latviju kā investīcijām pievilcīgu galamērķi, uzņēmums spēja noturēt savas pozīcijas attiecīgajā līmenī. Papildus uzņēmuma pamatdarbībai esam spējuši sniegt ievērojamu sociālu atbalstu sabiedrībai, kas ir svarīgi, veidojot ilgtspējīgu un sociāli atbildīgu uzņēmumu,” norāda VNT ģenerāldirektors Larss Panclafs.

Pērn VNT ir iesācis uzņēmuma attīstībai svarīgus projektus – tvaiku savākšanas iekārtas uzstādīšanu un maģistrālo cauruļvadu modernizāciju, kas ļaus VNT turpmāk sniegt vēl drošākus un efektīvākus pakalpojumus.

2016. gadā VNT veiksmīgi sadarbojies ar Ventspils Augstskolu un Rīgas Tehnisko universitāti, vadot gan lekcijas, gan organizējot ekskursijas un piedaloties karjeras dienās. VNT ir devis 17 prakses vietas studentiem no Latvijas un ārzemēm. Tāpat ir sniegts atbalsts vairākām organizācijām. Palīdzību augstākiem sasniegumiem saņēmuši hokeja klubs “Venta 2002”, volejbola klubs “Ventspils” un Ventspils pilsētas vieglatlēti. Ar bērnu namu “Selga” VNT sadarbojas kopš bērnu nama dibināšanas, atbalstot audzēkņu dalību nometnēs, teātra apmeklējumus un starptautiskos ceļojumus, turklāt atbalstā aktīvi iesaistās arī VNT darbinieki, bērnu namam ziedojot dažādas nepieciešamas lietas. Īpašu uzmanību VNT velta saviem pensionāriem, vairākus gadus atbalstot kultūras pasākumus, gādājot dāvanas svētkos, kā arī nodrošinot transportu ekskursijām. Ziemeļkurzemes reģionālajai slimnīcai šogad ir uzdāvināti modernākie asinsspiediena mērītāji, vairākām Ventspils skolām un citām organizācijām tika piešķirts bezmaksas autobuss ekskursijām, un Ventspils iedzīvotāju ikdiena padarīta krāšņāka, sniedzot finansējumu Ventspils pilsētas svētkiem. Kopējais VNT ziedojumu un projektu atbalsta apmērs 2016. gadā pārsniedzis 310 000 eiro.

Uzņēmuma darbību novērtējušas arī dažādas valsts un nevalstiskās organizācijas. Ilgtspējas indeksā VNT 2016. gadā atkārtoti uzrādījis izcilu rezultātu – Platīna kategorija – un kā Atbildīga biznesa gada iniciatīva “Atbildīgu ideju tirgus 2016” godalgota VNT Darbuzņēmēju drošības uzlabošanas programma. Latvijas Darba devēju konfederācija piešķīrusi Kurzemes reģiona labākā darba devēja statusu un kā “Ģimenēm draudzīgs komersants” VNT novērtējusi Labklājības ministrija. Savukārt VNT velosipēdu nodrošinājumu un infrastruktūru atzinīgi novērtējusi Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija un Eiropas Komisija ar balvu “Draudzīgs velosipēdistiem”.