Ventspils nafta termināls
 
 

VNT apbalvoti drošākie darbuzņēmēji 2016. gadā

Atpakaļ

VNT apbalvoti drošākie darbuzņēmēji 2016. gadā

2017. gada 3. februārī / Ziņas

SIA „„Ventspils nafta” termināls” (VNT) viena no prioritātēm vienmēr ir bijusi un nemainīgi paliks darba aizsardzība. Papildus rūpēm par savu darbinieku labsajūtu un drošību VNT pievērš paaugstinātu uzmanību arī darbuzņēmēju (piegādātāju) drošības kultūrai, uzturot darbuzņēmēju darba aizsardzības programmu un veicot ikgadēju darbuzņēmēju novērtēšanu. Š.g. 3. februārī, jau otro gadu pēc kārtas, VNT apbalvoja drošākos darbuzņēmējus trīs kategorijās.

Kategorijā “Drošākais darbuzņēmējs projektu realizācijā” par uzvarētāju tika atzīta AS “SZMA V”, kura jau vairākus gadus ir veiksmīgi veikusi tehnoloģisko iekārtu remontdarbus VNT teritorijā. Vēl šajā kategorijā tika nominēti uzņēmumi SIA “Ostas celtnieks” un SIA “Latteps”.

Savukārt nominācijā “Drošākais darbuzņēmējs pastāvīgo pakalpojumu sniegšanā” balvu saņēma SIA “Impel Serviks”, kas nodrošina VNT apsaimniekošanas pakalpojumus -  teritorijas un telpu uzturēšanu. Pārējie kandidāti šajā kategorijā bija SIA “Inspecta Latvija”, SIA “CVS” un SIA “Multicomp”.

Kā “Drošākais starts 2016. gadā”  apbalvojumu saņēma SIA “E būvvadība”, apsteidzot SIA “Info Serviss”. SIA “E būvvadība”  2016. gadā VNT veica apjomīgus un sarežģītus ēkas demontāžas darbus.

Vērtēšanas procesā tika ņemti vērā dažādi kritēriji, sākot ar darbuzņēmēju komunikācijas, sadarbības un dokumentācijas kvalitāti līdz reģistrēto pārkāpumu skaitam, spējai operatīvi reaģēt uz aizrādījumiem un izaugsmi darba aizsardzības jomā gada griezumā.

Visu nomināciju uzvarētāju darbinieki saņēma balvas un papildus vienu “Dzīvības” uzlīmi uz aizsargķiveres.

Par VNT darbuzņēmēju drošības programmu 

Lai sekmētu darba aizsardzības nosacījumu ievērošanu ikdienā, VNT ir ieviesis darbuzņēmēju drošības programmu. Programma nosaka, ka ikvienam, kurš vēlas iekļūt VNT teritorijā un veikt darbus, jāiziet video instruktāža un sekmīgi jānokārto zināšanu pārbaudes tests. Sekmīga rezultāta gadījumā  darbuzņēmēja darbinieks uz savas aizsargķiveres saņem trīs uzlīmes jeb “Dzīvības”. Ja darba gaitā tiek pieļauts rupjš pārkāpums, VNT darbinieki ir tiesīgi noņemt vienu uzlīmi. Pēc trešās “Dzīvības” zaudēšanas darbuzņēmēja darbiniekam tiek liegta iekļūšana VNT teritorijā līdz gada beigām. 

VNT Darbuzņēmēju drošības uzlabošanas programma tika novērtēta valsts līmenī un “Atbildīgu ideju tirgū 2016” saņēma apbalvojumu ,,Atbildīga biznesa gada iniciatīva”.