Ventspils nafta termināls
 
 

VNT ēnu dienā uzņēma jauniešus no 7 Latvijas izglītības iestādēm

Atpakaļ

VNT ēnu dienā uzņēma jauniešus no 7 Latvijas izglītības iestādēm

2018. gada 15. februārī / Ziņas

Š.g. 14. februārī Ēnu dienas ietvaros ““Ventspils nafta” termināls” (VNT) speciālistus ēnoja 9 skolēni no vairākām Latvijas izglītības iestādēm: Ventspils 4. vidusskolas, Ventspils 1. pamatskolas, Popes pamatskolas, Ogres 1. vidusskolas, Rīgas Teikas vidusskolas, Liepājas Valsts tehnikuma un Draudzīgā aicinājuma Liepājas pilsētas 5. vidusskolas. Skolēni pārstāvēja 9. – 12. klases un izrādīja interesi par profesijām loģistikas, darba aizsardzības un uzņēmējdarbības vadības jomā.

Dienas laikā ēnotājiem bija iespēja iepazīt VNT, kas ir viens no lielākajiem un tehnoloģiski modernākajiem naftas un naftas produktu pārkraušanas uzņēmumiem Baltijā, vairāk uzzināt par dinamisku darba vidi tranzīta nozarē, piedalīties sapulcēs kopā ar vadītājiem, ka arī aplūkojot 105 ha lielu termināļa teritoriju un uzkāpt uz lielākajiem naftas produktu uzglabāšanas rezervuāriem. “Atmiņā paliks iespaidīgie lielie rezervuāri. Es arī guvu mācībām noderīgu informāciju par loģistikas jomu. Labprāt nākotnē vēlos strādāt šajā nozarē!” dalās iespaidos Liepājas Valsts tehnikuma 3. kursa studente Diāna Lasmane, kura Ēnu dienu pavadīja, vērojot VNT tehnoloģiskā direktora Viļņa Riekstiņa darbu.

Ēnotāji arī norādīja, ka ieguva redzējumu par starptautiskā uzņēmuma pārvaldību, loģistikas darbu plānošanu, augstu drošības līmeni un darbinieku entuziasmu. “Galvenais ir pārvērst savu hobiju darbā, tad katra diena vienmēr būs aizraujoša un nekad nebūs garlaicīga,” norāda ‘ēnojamais’ VNT ugunsdrošības inspektors Dagnis Garais, piebilstot, ka tā ir vislielākā motivācija, veicot darbu.

Ēnu diena ir pasaulē atpazīstama un atzīta Junior Achievement karjeras izglītības programma 1.-12. klašu skolēniem, kuras laikā skolēni apmeklē kādu darba vietu un vēro interesējošās profesijas pārstāvja darba ikdienu. Ēnu dienas mērķis ir iepazīstināt skolēnus ar dažādu profesiju un nozaru prasībām, lai palīdzētu jauniešiem izvēlēties profesiju un atbilstoši sagatavotos darba tirgum.

Lai popularizētu augstākās izglītības nozīmi jauniešu vidū, VNT regulāri piedalās Ēnu dienās, kā arī augstskolu karjeras dienās un piedāvā prakses iespējas studentiem no Latvijas un ārzemēm.

Vairāk par prakses iespējām VNT: http://www1.vnt.lv/lv/karjera/prakses-iespejas/

 

Papildu informācija:

Janīna Biteniece, komunikācijas projektu vadītāja

SIA ““Ventspils nafta” termināls”

Tālrunis: +371 25482399

E-pasts: jan@vnt.vtti.com