Ventspils nafta termināls
 
 

VNT iegulda 3 miljonus eiro vides standartu veicināšanā Ventspilī

Atpakaļ

VNT iegulda 3 miljonus eiro vides standartu veicināšanā Ventspilī

2017. gada 26. janvārī / Ziņas

SIA ““Ventspils nafta” termināls” (VNT) ir veikusi pastāvīgās tvaiku savākšanas iekārtas (TSI) pasūtījumu 3 miljonu eiro apmērā no ASV piegādātāja, apliecinot savu gatavību veicināt vides aizsardzības standartus un uzstādīt TSI.

VNT apņemšanās uzstādīt un izmantot TSI ir bijusi un nemainīgi paliek uzņēmuma augstākā prioritāte. 17. janvārī VNT ir sasniedzis svarīgu etapu TSI uzstādīšanas projektā, parakstot 3 miljonu eiro vērtu darījumu par TSI iekārtas uzbūvi un piegādi no Amerikas Savienoto Valstu uzņēmuma “Aereon”, kurš ir pasaulē plaši zināms un pieredzējis šādu tehnoloģiju ražotājs. Piegāde plānota šī gada septembrī. Šīs ir ievērojams ieguldījums TSI projekta ietvaros, kura kopējās izmaksās sasniegs 5-6 miljonus eiro. VNT ir pārliecināts, ka TSI uzstādīšana sekmēs vides standartu paaugstināšanu Ventspilī un pozitīvi ietekmēs stabilu kravu apgrozījumu ostā. 

VNT ir iesācis atļauju saņemšanas procesu pastāvīgās TSI projektam, un līdz janvāra beigām plāno saņemt tehniskos noteikumus no Ventspils reģionālās vides pārvaldes. Ņemot vērā Ventspils brīvostas valdes nesen pieņemto lēmumu konceptuāli atbalstīt TSI projekta realizāciju, ir sagaidāms, ka iesniegumu izskatīšana Ventspils brīvostas pārvaldē arī virzīsies uz priekšu ātrāk kā iepriekš.

Š. g. 1. janvārī stājās spēkā Latvijas Republikas Civillikuma grozījumi par apbūves tiesību, taču uzņēmums saskata neskaidrības likuma piemērošanā. Pašreizējā situācija rada zināmus riskus finanšu ieguldījumam TSI projektā, un VNT gaida skaidru vadlīniju sniegšanu no likumdevēja puses, lai turpinātu projekta īstenošanu.

VNT cer uz visu iesaistīto pušu, tai skaitā Ventspils brīvostas pārvaldes, vides dienestu un likumdevēju atbalstu VNT iniciatīvai, kas ir vērsta uz vides aizsardzību un naftas produktu stabilas pārkraušanas nodrošināšanu Ventspils ostā, kas savukārt veicinās Ventspils ostas turpmāko darbību un Latvijas tranzīta nozares attīstību.