Ventspils nafta termināls
 
 

VNT piedalījās civilās aizsardzības mācībās "STORMEX 2016"

Atpakaļ

VNT piedalījās civilās aizsardzības mācībās "STORMEX 2016"

2016. gada 2. novembrī / Ziņas

No š. g. 21. līdz 26. oktobrim visā Latvijas teritorijā norisinājās kompleksās valsts līmeņa civilās aizsardzības mācības “STORMEX 2016”, kurās piedalījās arī SIA ““Ventspils nafta” termināls” (VNT). Mācību gaitā tika izspēlēti dažādi apdraudējumu scenāriji un pārbaudīta valsts un pašvaldību institūciju, operatīvo dienestu un citu iesaistīto organizāciju gatavība, savstarpējā sadarbība un reaģēšanas spējas katastrofu gadījumos. 

Saskaņā ar mācību scenāriju spēcīga orkāna darbības rezultātā Kurzemē 23. oktobra vakarā VNT bija pārtraukta elektrības padeve, vēlāk termināļa teritorijas tuvumā aizdedzies mežs, un ievainojumus guvis VNT darbinieks. Mācībās tika iesaistīta VNT krīzes vadības komanda, Ugunsdzēsības glābšanas un apsardzes dienests un tehnoloģiskā dienesta darbinieki.

VNT vēlas izteikt pateicību Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestam kā civilās aizsardzības mācību “STORMEX 2016” rīkotājiem un koordinatoriem par kvalitatīvu organizāciju un doto iespēju piedalīties. Šādas mācības ir nepieciešamas, lai apzinātu ātras reaģēšanas vājos punktus gan valsts līmenī, gan pašvaldībās un uzņēmumos, jo tāda mēroga katastrofas apkarošana un tās seku likvidēšana būtu nevis vienas iestādes, bet visas valsts uzdevums.